دوره تافل

دوره های تافل دکتری که توسط مرکز زبان ارائه می گردد در راستای آماده سازی دانشجویان برای شرکت در آزمون های ذیل می باشد.

آزمون بسندگی زبان دانشگاه رازی (RU-LPT)

هدف از آزمون بسندگی زبان انگلیسی در دانشگاه رازی سنجش بسندگی زبان دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری بوده و ارایه مجوز ورود و یا ادامه تحصیل  به دانشجویانی می­ باشد که به اندازه کافی مهارت خواندن و نوشتارمتون تخصصی رشته خود را داشته باشند تا در خواندن و نگارش مقالات و چکیده پایان­ نامه­ ها به زبان انگلیسی دچار مشکل نشوند. با توجه به اینکه مهارت خواندن و نوشتار زبان از سه بخش گرامر (دستور زبان)، واژگان و خواندن و درک متون تشکیل می شوند آزمون (RU-LPT) از  این سه بخش انجام می شود.

آزمون MSRT 
این آزمون، یکی از آزمون های ملی زبان انگلیسی است که سالانه حداقل ۱۰ بار در تهران و برخی شهرستان ها توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می گردد.
مدرک کسب شده در این آزمون، حین مصاحبه دکتری و یا قبل از برگزاری آزمون جامع دکتری، توسط کلیه دانشگاه های سراسری و کلیه واحدهای دانشگاه آزاد قابل پذیرش و معتبر می باشد. آزمون MSRT، از ۳ بخش تشکیل گردیده که ۳۰ سوال شنیداری، ۴۰ سوال درک مطلب، و ۳۰ سوال گرامر محتوای این آزمون را تشکیل می دهند.

آزمون MHLE
این آزمون، یکی از آزمون های ملی زبان انگلیسی است که سالانه حداقل ۵ بار در تهران و برخی شهرستان ها توسط وزارت بهداشت برگزار می گردد.
مدرک کسب شده در این آزمون، حین مصاحبه دکتری و یا قبل از برگزاری آزمون جامع دکتری، توسط کلیه دانشگاه¬های علوم پزشکی کشور قابل پذیرش و معتبر می باشد از ۴ بخش تشکیل گردیده که ۳۰ سوال شنیداری، ۳۰ سوال درک مطلب، ۲۰ سوال واژگان و ۲۰ سوال گرامر محتوای این آزمون را تشکیل می دهند.

آزمون EPT دکتری دانشگاه ازاد
داوطلبان تحصیل در دوره های دکتری کلیه واحدهای دانشگاه آزاد نیز همانند داوطلبین دیگر دانشگاه ها، حین مصاحبه دکتری می بایست مدرکی دال بر سطح دانش زبانی مورد قبول خود ارائه دهند.
از تعداد ۱۰۰ سوال مطرح شده در این آزمون، ۳۰ سوال به درک مطلب، ۳۵ سوال به لغات و ۳۵ سوال به گرامر اختصاص داده شده است.

هزینه کلاس آمادگی تافل: برای عموم ۲/۲۵۰/۰۰۰  ریال و برای دانشجویان دانشگاه رازی ۱/۹۹۰/۰۰۰ ریال.

شماره حساب: ۸۲۰۱۰۰۰۰۴۰۰۱۰۷۳۳۰۳۰۲۰۵۴۷ شناسه پرداخت: ۳۹۷۰۷۳۳۵۶۱۱۸۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۲ (از هر بانکی که شماره حساب داشته باشید قابل پرداخت است. از بانک درخواست فرم ساتنا کنید. درضمن در مرکز دستگاه کارت خوان نیز موجود است)  و تصویر اصل فیش واریزی به همراه کارت دانشجویی به تلگرام کارشناس مرکز ارسال و همراه داشتن اصل فیش واریزی در روز شروع کلاس اجباری است. قابل ذکر است همراه با ارسال تصویر فیش واریزی کلاس انتخابی خود را نیز ارسال فرمایید.

 

ایمیل کارشناس مرکز:  Razilang@gmail.com

شماره تماس: خانم سربازمحمدی ۰۹۰۳۶۷۴۶۳۰۶